Σε 171 σημεία σε όλη την επικράτεια θα βρίσκονται και την Δευτέρα 22 Νοεμβρίου οι κινητές μονάδες του ΕΟΔΥ για τη διενέργεια δωρεάν rapid test στους πολίτες.

Αναλυτικά:

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Ηλιούπολης, Κεντρική πλατεία Ηλιούπολης, 09:00-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 &Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα -γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου -στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 10:00-17:00.
Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11 ,έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 12:30-18:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης,Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 09:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 09:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 09:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Τρικούπη Σπυρίδωνος 31, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30-13:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30-13:30
Άνδρος, Χώρα Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί Άνδρου πλησίον ΚΕΠ, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα “ΔΑΝΑΗ” Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο 09:00-15:00
Αργολίδα, Προαύλιος χώρος Ι.Ν Αγ. Ιωάννη Ελεήμονος, Λυγουριό, 10:30-14:30
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09·00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-13:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας, 09:00-15:00
Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, Δημοκρατίας 1, 09:00-16:00
Αχαΐα, Σκιαδά, Κοινοτικό Γραφείο Σκιαδά, 09:00-14:30
Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00
Βοιωτία, Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 09.00-14.00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Νικηφόρος, 08:30-11:00
Δράμα, Καλλίφυτο , 09:00-13:30
Δράμα, Κοινότητα Χωριστής, 11:15- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών, 09:30-13:30
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 12:30-14:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
Ευρυτανία, Καρπενήσι ΚΑΠΗ 8:30-13:00
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
Ζάκυνθος, Λαγώποδο, 09:00-11:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, Πολυτεχνείου 2, 09:00-14:30
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:30-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00,
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πέρδικας, 10:00-14:00
Ικαρία, ΚΥ Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
Καρδίτσα, Τ.Κ Προαστίου Δήμου Παλαμά, Δημαρχείο Προαστίου, 11:30-14:30
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Αχαράβη, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Φανός, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-10:30
Κιλκίς. Πλαγιά, Αγροτικό Ιατρείο, 11:00-12:30
Κιλκίς, Πηγή, Αγροτικό Ιατρείο, 13:00-14:30
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:30
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό Θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
Κως, Οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:00-16:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-16:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 9:00- 15:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά Στο Δημαρχείο 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο/Αίθριο 08:00-15:30
Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείου 08:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ 12:30-15:30
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4 08:00-15:30
Λάρισα, Μακρυχώρι 09:00-12:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Πλατεία Κώμης, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, Έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Ανω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, 08:00-10:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Αγριά,Σταθμός ΟΣΕ Αγριάς, 08:30-13:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30.
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:30- 15:00.
Μεσσηνία, Μεταμόρφωση, Κοινοτικό Γραφείο, 09:30 – 12:00
Μεσσηνία, Βλαχόπουλο, Δημοτικό Κατάστημα, 12:30 – 14:30
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα Νάξου, 07:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Ξάνθη, Εύλαλο, 10:00-13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ ΠΑΡΟΙΚΙΑΣ, 08:00-16:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00
Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Γ.Νοσοκομείου Σάμου 08:30-14:30
Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:30
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Τρίκαλα, 5ο ΚΑΠΗ Τρικάλων, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεια Αύρας, Καλαμπακας, 10:30-11:30
Τρίκαλα, Πλατεια Φαρκαδονας, 08:00-09:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Σπερχειάδας, Δήμος Μακρακώμης, 09:00-13:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Προαύλιος χώρος Κοινοτικού Καταστήματος Αγίου Νικολάου 09:00-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30 – 16:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30 – 14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30
Χίος, Λαγκάδα 10:30-14:00