Σε 172 σημεία σε όλη την επικράτεια θα διενεργούνται τα δωρεάν rapid test από τα κινητά συνεργεία του ΕΟΔΥ προς τον πληθυσμό.

Δ. Ασπροπύργου, Δοιράνη & Θεοτοκοπούλου, θέση Γερμανικά, Ασπρόπυργος, 10:00-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλ. Αλεξίου 9, 09:00-15:00
Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία, Πάλαιρος, Αίθουσα «Σπύρος Αχείμαστος» Δημαρχείου, 09:30 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία,Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00 – 17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Βυτίνα (πλατεία), 9:00-11:00
Αρκαδία, Κανδήλα, (πλατεία), 11:30-12:30
Αρκαδία, Παλαιόπυργος, (πλατεία), 13:00-15:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 08:00-14:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, δειγματοληψία στην Πλατεία Αρόης, 09:00-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Βοιωτία, Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,Λιβαδειά,09:00-14:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Ξηροποτάμου 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου 09:30-13:30
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 09:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00 – 14:00
Εύβοια, Χαλκίδα , Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας, 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, Ψαρών 2, 08:30-13:00
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
Ζάκυνθος, Κοινοτικό γραφείο Καλαμακίου, 09:00-10:30
Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30
Ηλεία, Βαρθολομιό, Πολιτιστικό Κέντρο Βαρθολομιού, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Κρουσώνας – Πλατεία Αγίας Τριάδας, Δ. Μαλεβιζίου, 13:30-15:30
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 9:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09.00-14.00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09.00-17.00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης , 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου,08:30-09:30
Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου ,09:30-11:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ Πολυτεχνείου 12 ,08:00-11:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Ιτέας Δήμου Παλαμά, Πρώην Δημαρχείο,10:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Μάρκου Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο,11:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Λεύκης Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο,12:30-14:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30-11:30
Κέα, Χώρα Κέας, 08:00-13:00
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.00
Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, Σκαραμαγκά 4, 09.00-14.00
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Λειψύδριο, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
Κιλκίς,Θεοδόσια, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 09:30-13:30
Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00
Λακωνία, Άγιος Γεώργιος Νεάπολης, 10:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00- 16:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 8:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 9:00-15:00
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Φαρσάλων 9:00-12:00
Λάρισα, ΚΤΕΛ 8:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Ηλικιωμένων / Νέα Πολιτεία – Καιλι και Θεοδωρακοπούλου 8:00-15:30
Λάρισα, Κοιλάδα ΚΑΠΗ 8:00-11:30
Λάρισα, Κοινότητα Μάνδρας 12:00-15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00 – 14:00
Λασίθι, ISOBOX, Προαύλιος χώρος Κ.Υ Νεάπολης, 12:00 – 17:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Αρχή Αγοράς, Ερμού, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Παλαιό Θυρωρείο Νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Αλμυρός. Αγ. Τρύφωνος 2, (έναντι Κ. Υγείας) 08:30-13:30
Μαγνησία, Βελεστίνο,έναντι γηπέδου 08:30-10:30
Μαγνησία, Άνω Βόλος – ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408, 11:30-14:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικόδημου, Χώρα, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 10:00-14:00
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν.Αγ.Κωνσταντίνου, Ρέθυμνο, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν.Αγίου Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
Ροδοπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Ρόδου, 09.00-14.30
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Μαλώνας, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου, 08:30-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-12:00
Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης (Λαϊκή Αγορά) 09:00-11:00
Τρίκαλα, Ε ΚΑΠΗ 11:00-15:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 10:30-15:00
Φθιώτιδα, Κοινότητα Παλαιοχωρίου, Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 09:00-10:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Ελάτειας, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 11:00-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Πρώην Κοινοτικό γραφείο Μελίτης, Μελίτη, 08.00-13.30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό θέατρο Πολυγύρου, Πολύγυρος, 09:00-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30 -14:00
Χίος, Δασκαλόπετρα Δημόσιος χώρος στάθμευσης (Ηω), 10:00 -13:00