Σε 182 σημεία σε όλη την επικράτεια θα βρίσκονται και την Τρίτη οι κινητές μονάδες του ΕΟΔΥ για τη διενέργεια δωρεάν rapid test στον πληθυσμό.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Αναλυτικά τα 182 σημεία:

1. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
2. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
3. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
4. Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:00 -15:00
5. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
6. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
7. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου) 09:30-15:00
8. Δ. Παλαιού Φαλήρου, πλατεία Νταβάρη, 09:00-15:00
9. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
10. Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11 ,έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
11. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
12. Δ. Θέρμης, κτίριο κοινότητας, Νέα Ραιδεστός, 09:30-15:00
13. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00.
14. Δ. Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου, 09:30-15:00
15. Δ. Νεάπλης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Πεύκων, Πεύκα, 09:30-15:00
16. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
17. Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
18. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
19. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
20. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
21. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
22. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
23. Αιτωλοακαρνανία, Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Σπυρίδωνος 31, Μεσολόγγι, 08:00-14:30
24. Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
25. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
26. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Κοινότητα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 11:30
27. Αιτωλοακαρνανία, Κατοχή Μεσολογγίου, 09:00-13:00
28. Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
29. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
30. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
31. Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Λάλουκα, Λάλουκας, 09:00-11:00
32. Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο “Ιερεύς Γεώργιος Νταβέλος”, Κιβέρι, 12:00-15:00
33. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
34. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
35. Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 9:30-14:00
36. Αρκαδία, Βυτίνα (πλατεία), 8:00-9:00
37. Αρκαδία, Τρόπαια (πλατεία), 10:00-11:30
38. Αρκαδία, Λεβίδι (θεατράκι), 12:30-14:30
39. Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISOBOX), Ζάρρα Αλεξάνδρου 2, 09:00-15:00
40. Άρτα, Καταρράκτης Άρτας, 10:00-13:30
41. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
42. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
43. Αχαΐα, Πάτρα, Πλατεία Ταμπάχανα, Γερμανού 100, 09:00-14:30
44. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
45. Βοιωτία, Κ.Υ Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
46. Βοιωτία,Αντίκυρα,Παλαιό Κτίριο Κοινότητας, 09:00-14:00
47. Βοιωτία, ΚΑΠΗ Αγίου Θωμά,09:00-11:00
48. Βοιωτία,Σκούρτα,Κοινοτικό Κατάστημα,12:00-14:00
49. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
50. Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
51. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
52. Δράμα, Κοινότητα Μικροκλεισούρας, 09:30- 12:30
53. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
54. Έβρος, Πολιτιστικός Σύλλογος Αετοχωρίου, 10:00-11:30
55. Έβρος, Κοινότητα Δωρικού, 12:00-13:30
56. Έβρος, Κοινότητα Αγριάνης Δήμου Σουφλίου, 10:30-13:30
57. Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00
58. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
59. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
60. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας , Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00 – 14:00
61. Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκίδας , 09:00 – 15:00
62. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
63. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
64. Ζάκυνθος, Παντοκράτορας, 09:00-10:30
65. Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
66. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
67. Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30
68. Ηλεία, Πελόπιο, Μπαντούνειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00-12:00
69. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο Αρχαίας Ολυμπίας, Κονδύλη και Κοσμόπουλου 1, 12:30-14:30
70. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
71. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
72. Ημαθία, Κοινότητα Κοπανού Νάουσας, , 09:00-15:00
73. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
74. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
75. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
76. Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
77. Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
78. Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
79. Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
80. Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
81. Ηράκλειο, Άνω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
82. Ηράκλειο, Κάτω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
83. Θάσος, Καλογερικό Λιμένας, 09:00-13:00
84. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
85. Θεσπρωτία, Φιλιάτες, 10:00-14:00
86. Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00
87. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
88. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
89. Ιωάννινα, Δημαρχείο Δωδώνης, 10:00-13:00
90. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 09:00-15:00
91. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
92. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-13:00
93. Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
94. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσα(Πλατεία Ελευθερίας), 08:00 – 16:00
95. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00
96. Καρδίτσα, Τ.Κ Καρποχωρίου Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό Ιατρείο, 08:00 – 11:00
97. Καρδίτσα, Τ.Κ Καλογριανων Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο, 08:30 – 11:30
98. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου ,10:00 – 14:00
99. Καρδίτσα, Τ.Κ Φίλιας Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό Γραφείο,11:00 – 14:00
100. Καρδίτσα, Τ.Κ Προαστίου Δήμου Παλαμά, Δημαρχείο Προαστίου, 11:30 – 14:00
101. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
102. Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30
103. Καστοριά, Νεστόριο, 12:00-14:00
104. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
105. Κεφαλληνία, κοινότητα Βασιλικιάδων, ιατρείο, 10:00-14:00
106. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
107. Κιλκίς, Σκρα, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
108. Κιλκίς, Κούπα, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
109. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
110. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:30
111. Κοζάνη, Ρύμνιο Κοζάνης, 10:00- 12:00
112. Κόρινθος, Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 8:30-13:00
113. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
114. Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
115. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 9:00- 15:00
116. Λακωνία, Νοσοκομείο Μολάων, 9:30-14:30
117. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία/ Μπροστά Στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
118. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-15:30
119. Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο Λάρισας/Αίθριο, 08:00-15:30
120. Λάρισα, Φάρσαλα /Είσοδος Δημαρχείου, 09:00-12:00
121. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς /Δίπλα Από Τα Γραφεία Του Κυνηγετικού Συλλόγου 09:00-12:00
122. Λάρισα, ΚΤΕΛ / Γεωργιάδου, 08:00-15:30
123. Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4, 08:00-15:30
124. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
125. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
126. Λασίθι, ISOBOX – Προαύλιος χώρος ΚΥ Νεάπολης, 12:00-17:00
127. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
128. Λέσβος, πλατεία Παπάδου Γέρας, 10:00- 14:00
129. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
130. Λευκάδα, Δημαρχείο, Α. Σικελιανού & Ν. Σβορώνου, 10:00-12:00
131. Λήμνος, Παλαιό Θυρωρείο Νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
132. Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δ. Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
133. Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου 08:00-14:00
134. Μαγνησία, Άνω Βόλος – ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408 08:00-14:00
135. Μαγνησία, Μεταξουργείο,Καραμπατζάκη και Αναπαύσεως, 08:00-14:00
136. Μαγνησία,Αλμυρός,Αγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.Υγείας), 08:30-13:30
137. Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
138. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
139. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
140. Μεσσηνία, Νέα Κορώνη, Κοινοτικό Γραφείο. 10:30 – 13:30.
141. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
142. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικόδημου,Χώρα,7:30-14:30
143. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
144. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 08:00-16:00
145. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
146. Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 10:00-14:00
147. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
148. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
149. Πρέβεζα, Δημαρχείο Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
150. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου,Καλλιθέα, 09:00-14:00
151. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
152. Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
153. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
154. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
155. Ρόδος, Πλατεία Αγίου Νικολάου, 09.00-14.30
156. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
157. Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου 08:00-14:00
158. Σάμος, Isobox Γ. Νοσοκομείου Σάμου 08:30-14:00
159. Σάμος, Πλατεία Πυθαγόρα 09:30-13:00
160. Σέρρες, Κ.Υ Σερρών, 08:30-14:30
161. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-14:30
162. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
163. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 09:00-17:00
164. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-14:30
165. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00
166. Τρίκαλα, Ε Καπή, 09:30-15:30
167. Τρίκαλα, Πλατεία Ταξιάρχες, 08:00-09:30
168. Τρίκαλα, Πλατεία Μεγάλα Καλύβια, 12:00-14:00
169. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
170. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
171. Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα Καμένα Βούρλα, 09:00-11:30
172. Φθιώτιδα, Δ.Ε. Αγίου Κωνσταντίνου, Προαύλιος Χώρος Ι.Ν. Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης, Δήμος Καμένων Βούρλων, 12;00-14:00
173. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
174. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
175. Φωκίδα, Γραβιά, Αίθουσα πολιτιστικού κέντρου,09.00-13.00
176. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
177. Χαλκιδική, Δημαρχείου Ιερισσού 09:00 – 15:00
178. Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου 09:00-15:00
179. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
180. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
181. Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00- 15:00
182. Χίος, Φάρκαινα (δημόσιο πάρκινγκ ) 09:00-15:00