Σε 174 σημεία σε όλη την επικράτεια θα βρίσκονται την Τετάρτη τα κινητά κλιμάκια του ΕΟΔΥ για τη διενέργεια δωρεάν rapid test.

Δ. Καισαριανής, πλατεία Καισαριανής, 09:00-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, ‘Αγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας,κοινοτικό κατάστημα Φιλύρου, Φίλυρο, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ.Χαλκηδόνας, δημαρχείο Κουφαλίων, Εθν. Αντιστάσεως 36, 09:30-15:00
Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00
Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Διαβατών, Παναγιώτου Σπύρου 2 & Αγίου Γεωργίου, 09:00-14:30
Δ.Λαγκαδά, κτίριο κοινότητας, Λαγυνά, 09:30-15:00
Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Αγ. Παύλου, Ηπείρου 9, 09:30-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
‘Ανω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Κοινότητα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 11:30
Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
‘Ανδρος, Κ.Υ. ‘Ανδρου 09:00 – 17:00
‘Ανδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, ‘Αργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Πλατεία Νέας Κίου (ΚΑΠΗ), Νέα Κίος, 09:30-11:30
Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο “Ιερεύς Γεώργιος Νταβέλος”, Κιβέρι, 12:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Ξηροπήγαδο (πλατεία), 10:30-12:00
Αρκαδία, ‘Αγιος Ανδρέας (πλατεία), 12:30-14:30
‘Αρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 08:00-14:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Καλάβρυτα, Προαύλιος χώρος του Νοσοκομείου Καλαβρύτων, 09:00-14:30
Βοιωτία,Κ.Υ.Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
Βοιωτία, Κοινοτικό Κατάστημα Παύλου, Παύλο, 09:00-14:00
Βοιωτία, Χώρος Μεγάρου Δημοσθένη Λιάπη (ΚΕΠ), Οινόφυτα, 09:00-11:15
Βοιωτία, ΚΑΠΗ,Δήλεσι, 12:00-14:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Δοξάτου, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού Δήμου Σουφλίου 09:30-13:30
Έβρος, Κοινότητα Λευκίμμης Δήμου Σουφλίου, 10:00-13:30
Έβρος, Περιφερειακή Ενότητα Αλεξανδρούπολης, Καραολή και Δημητρίου 40, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Πλατεία Δασιού Ορεστιάδας, 10:00 – 13.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Έβρος, Οικισμός Λάκκωμα, 10:30 – 14:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00 -14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
Ηλεία, Λεχαινά, Σινέ ‘Αστρον, 09:00-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Τραγανό, Δημαρχείο, 10:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:-00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Φιλιατών, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου 9:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Πλατεία Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Κοινοτικό Κατάστημα Μεταμόρφωσης Ζίτσας, Ζίτσα, 10:00-13:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας (Αίθουσα Νικόλαος Μάρτης), 09:00-15:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο Δονα, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Drive Through, Περιφερειακός Καρδιτσομαγούλας, 09:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Καναλίων Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Γραφείο, 10:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ. Φαναρίου Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο, 08:30-10:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:00
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Παλαιό Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
Κιλκίς, Μικρόκαμπος, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 12:00-14:00
Κιλκίς, Μάνδρες, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
Κιλκίς, Χρυσόπετρα, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, παραλία Λουτρακίου, 09:30-13:30
Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 10:00-15:00
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 8:30-13:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00-16:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο /Αίθριο 08:00-15:30
Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ 09:00-15:00
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων 09:00-12:00
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4 08:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Ηλικιωμένων/Νεράιδα-Σίφνου 48 08:00-15:30
Λάρισα, ΚΑΠΗ Γιάννουλης 08:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Τζερμιάδου, 10:00 – 14:00
Λασίθι, Isobox, Προαύλιος χώρος ΚΥ Νεάπολης, 12:00 – 17:00
Λέσβος, Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Πλατεία Δημοτικού Θεάτρου, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Μουσείο Μούδρου, Επαρχιακή οδός Μούδρου, 08:45 -14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας, Αναλήψεως & Ιωλκού 08:00-14:00
Μαγνησία, Ν. Αγχίαλο, Δημαρχείο Ν. Αγχιάλου. 08:30-13:30
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου 08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Κεντρική Αγορά, 08:30 – 14:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
Νάξος,Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, Π.Ι Μαρμάρων, 07:30-08:30
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-14:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως,08:00-15:30
Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης, Βασιλέως Παύλου 65, 09:00-14:00
Πέλλα, Πλατεία Αραβησσού, 09:30-11:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, Δήμος Πύδνας- Κολινδρού, 09:00-13:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου, 09:00-14:00
Πρέβεζα, Παραλία Πάργας, Πάργα, 09:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ,Ρέθυμνο,09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου καιΣυμεωνίδη, 10:00-15:00
Ροδόπη, ΚΕΠ Οργάνης, 10:00-13:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Ρόδου, 09.00-14.30
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:30-14:00
Σάμος, Πλατεία Πυθαγόρα 09:30-13:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00 – 14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-11:00
Τρίκαλα, Χρυσομηλιά Καλαμπάκας, 12:00-13:30
Τρίκαλα, Ε Καπη Τρικάλων, 11:00-15:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας, 09:30-12:30
Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα-Καμένα Βούρλα,Δήμος Καμένων Βούρλων, 11:00-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Λαϊκή Αγορά, Πλατεία Μόδη και Πρεσπων, 09.00-13.30
Φωκίδα, ‘Αμφισσα,Πνευματικό Κέντρο,08.00-14.00
Φωκίδα, Δελφοί,ΚΕΠ,09.00-13.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό θέατρο Πολυγύρου, Πολύγυρος, 09:00-15:00
Χαλκιδική, ΚΑΠΗ Συκιας, Συκιά, 09:00-15:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00